Biuletyn

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 7 lipca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

2.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

[Dzisiaj, w niedzielę, 7 lipca – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia].

W poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

W czwartek, 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.

W piątek, 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.

W sobotę, 13 lipca – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.

4. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. A tych, którzy w naszej wspólnocie spędza czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.

MSZE ŚWIĘTE W JĘZYKU POLSKIM (adresy):

Northwich (N), 107 London Road, CW9 8AT

Liverpool (L), St. Patrick Church, Park Place, L8 5UX

Warrington (W), St Stephen Church, 101 Sandy Ln., WA2 9HS (parking za kościołem).

GODZINY MSZY ŚWIĘTEJ I INTENCJE MSZALNE

06/07 lipca 14 niedziela zwykła

N., sob. g. 18.00: śp. Zdzisław Łabędź

N.  g. 09.30: w intencji Drogiej Jubilat Darii z okazji 10 rocznicy urodzin

L., g. 12.30: śp. ks. Michael Lambe, 10 r. śmierci

MP: w intencji Marioli i Arkadiusza z okazji 14 rocznicy ślubu

W., g. 15.00: śp. Andrzej Suwalski, 1 r. ; śp. Stefan Kacperski, 8 r. śmierci

MP: o Boże błogosławieństwo dla Mateusza w 22 rocznicę urodzin

P., g. 9.15: śp. Eugenia Ławińska

W., g. 9.15: śp. Zbigniew

Ś., g. 9.15: w intencji Marioli i Arkadiusza z okazji 14 rocznicy ślubu

C., g. 9.15: o Boże błogosławieństwo dla Mateusza w 22 rocznicę urodzin

P., N., g. 9.15:

L., g. 18.30: śp. zmarłych z rodziny oraz przyjaciół i znajomych

13/14 lipca 15 niedziela zwykła

N., sob. g. 18.00:

N.  g. 09.30:

L., g. 12.30: dziękczynna za otrzymane łaski, za łaskę zdrowia z prośbą

o dalszą opiekę Matki Bożej dla Kamila

W., g. 15.00: śp. Apolonia Peć, śp. Teresa Surowiec

MP: w intencji Mateusza z okazji rocznicy urodzin

INTENCJE MSZALNE: zachęcam do zamawiania intencji Mszy Świętej, które są sprawowane każdego dnia w naszych kościołach!

SPRAWY FINANSOWE: Drodzy Parafianie, nasza parafia utrzymuje się głównie ze zbieranej tacy w czasie niedzielnej Mszy Świętej. Czy finansowo przetrwamy zależy tylko od Was Drodzy Parafianie. Z tej też racji zachęcam i przypominam, że każdy może wspierać naszą Wspólnotę Parafialną przez składanie dobrowolnej ofiary do puszki w kościele, czy też za pomocą przelewu bankowego. Poniżej podaję numery konta – jeśli ktoś zechce zatroszczyć się o finansowe przetrwanie Naszej Parafii.

DANE BANKOWE WSPÓLNOTY:

PCM NORTHWICH I WARRINGTON: SORT CODE: 30-94-57, ACC: 00622172

PCM LIVERPOOL: SORT CODE:30-94-57, ACC: 00621397

Ps. Bardzo proszę, jeśli przekazujemy ofiarę za Msze Świętą (intencje) to proszę wpisać cel: intencja. W innym przypadku proszę wpisać: taca, składka, giftaid. To ułatwi przygotowanie parafialnego rozliczenia.  Wszystkim osobom, które wspierają finansowo naszą Wspólnotę parafialną składam serdeczne Bóg zapłać.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

PRZYNALEŻNOŚĆ DO POLSKIEJ PARAFII: Każdy wierzący katolik należy do jakiejś parafii. Polacy przybywający do Anglii tracą oficjalną przynależność do swojej rodzinnej parafii w Polsce. W Anglii stają się członkami Lokalnej Polskiej Misji Katolickiej po wcześniejszym zapisie . Tę przynależność do LPMK wypada oficjalnie potwierdzić poprzez wypełnienie formularza „zapis do parafii” – dostępny u księdza.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA: Narzeczeni, którzy przebywają na terenie Anglii lub Walii ponad pół roku, mają obowiązek spisania dokumentów ślubnych tutaj na miejscu bo tutaj jest ich aktualna parafia.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI –  proszę o indywidualny kontakt

SAKRAMENT CHRZTU SWIĘTEGO – proszę o przyjście z aktem urodzenia dziecka

SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA – zazwyczaj przed Mszą Świętą

SAKRAMENT BIERZMOWANIA – osoby zainteresowane proszę o kontakt

INICJATYWY I GRUPY działające w parafii:

MĘŻCZYŹNI św. JÓZEFA – GRUPA FORMACYJNA DLA MĘŻCZYZN

KOŚCIÓŁ DOMOWY – formacyjne spotkania dla rodzin

ŹYWY RÓŻANIEC

BETANIA – WSPÓLNOTA MODLITEWNA w Warrington Odnowy w Duchu Świętym. Kilka osób udziela się na rzecz ubogich i bezdomnych. Wspólnota otwarta na wszystkich, którzy pragną rozwijać w sobie ducha modlitwy.

ZESPÓŁ MUZYCZNY DOROŚLI  oraz Dzieci (próby piatki po Mszy świętej).

NEW PASTORAL NET.net: domowe spotkania ewangelizacyjne. NewPastoral dostarczy wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia udanych spotkań. strona: https://newpastoral.net/

AKCJA CHARYTATYWNA  – członkowie tej grupy wspierają bezdomnych i biednych na ulicach miasta w soboty

szczęść Boże ks. Grzegorz