Ogłoszenia duszpasterskie 21/02/20121

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  2. We wszystkie czwartki i piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu:musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  3. W czasie Wielkiego Postu będzie zbierana „Jałmużna Wielkopostna”
  4. Zachęcam do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  6. W nadchodzącym tygodniu polecamy kolejne rekolekcje online : Polska parafia na Devonii w Londynie zaprasza na Drogę Abrachama oraz dla małżeństw na Kurs małżenski. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

INTENCJE MSZALNE: 21-28.02

Niedziela, 21.02

N.,       g. 18.00 za wstawiennictwem św. Ojca Pio o łaskę zdrowia dla Dawida

N.,       g.  9.30: śp. Józef Kwapisz

L.,        g. 12.30: sp. Michał Pacak w 1 rocznicę śmierci

MP: za dusze w czyśćcu cierpiące

MP: śp. Irena Czyżewska & Anna Augustynek

MP: Anna Wieczorek 6

Pon.,    g. 9.15: za wstawiennictwem Matki Bożej o dar macierzyństwa dla Magdy

Wt.,     g. 9.15: dziękczynna za dar macierzyństwa Martyny z prośba o szczęśliwy

przebieg ciąży

Czw.,   g. 18.30: za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek,

N.,       g.   9.15: w intencji Jana, Marii, Jerzego, Anny i Eugenii

L.,        g. 18.30: o Boże błogosławieństwo dla rodzin Izabeli & Bartosza oraz Martyny & Szymona Szczep

Niedziela, 28.02

N.,       g. 18.00: za dusze w czyśćcu cierpiące

N.,       g.  9.30: o spokój duszy dla śp. Ryszarda Sowińskiego prosi żona i rodzina

L.,        g. 12.30: w intencji Ignacego i Pawła z okazji urodzin

MP: śp. Marian w 16 rocznicę śmierci

MP: Anna Wieczorek 7

INTENCJE MSZALNE: zachęcam do zamawiania intencji Mszy Świętej, które są sprawowane każdego dnia w naszych kościołach!

Szczęść Boże ks. Grzegorz

Categories: Ogłoszenia