Kredkami do nieba

Usiądźmy z dziećmi nad Ewangelią z najbliższej niedzieli. Porozmawiajmy o niej a na koniec wykonajmy z dzieckiem pracę plastyczną.

Na początku można usiąść przy ikonie Pana Jezusa i zapalić świecę. Zbierzmy się całą rodziną. Spędźmy ten czas wspólnie, młodsi i starsi, przy słuchaniu Ewangelii.

Następnie porozmawiajmy o tym co usłyszeliśmy.

Kogo spotkał Pan Jezus przy drodze? Czy widzieliśmy kiedyś niewidomego? A niewidome dziecko? Co powiedział Pan Jezus? Co zrobił Pan Jezus temu człowiekowi? Co się stało, gdy człowiek przemył błoto wodą z sadzawki? Jak myślicie, co zobaczył? Czy bardzo się ucieszył? Dlaczego faryzeusze byli źli na Jezusa? Dlaczego uważali Go za grzesznika? Czego nie zobaczyli faryzeusze? Czy mieli dobry wzrok? Czy człowiek że zdrowymi oczami może być ślepy? Kto może nam otworzyć oczy, gdy nie widzimy ważnych rzeczy?

Na koniec rozmowy, zostawmy sobie czas na chwilę modlitwy. Pomódlmy się z dzieckiem.

Po skończonej modlitwie przejdźmy do wspólnego malowania.

Na białym papierze każdy rysuje swój portret z zamkniętymi oczami, palcami malujemy błotem swoje oczy (zamiast błota może być ciemną farba, plastelina lub co wymyślicie). Włosy można zrobić z dowolnego materiału np. Wełna, paski papieru.

Niechaj to będzie owocny i twórczy czas spędzony z dzieckiem i z Panem Jezusem. Wykonanym pracom zróbmy zdjęcie i przyślijcie do nas. W poniedziałki będziemy publikowali zdjęcia prac.

Prace prosimy przesyłać na email: Kredkamidonieba@parafialiverpool.org