Biuletyn

XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11 października 2020

 1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 2. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.
 3. W czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.
 4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec – szczególnie w tym czasie – w zaciszu domowego Kościoła. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza.

Za tydzień, tj. 18 października – na prośbę ks. Rektora PMK Stefana Wylężka – prosimy o wsparcie działalności Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 – 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.

– 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.

– 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

– 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła

Porządek Mszy Świętych:

Northwich, niedziela, g. 10.00; poniedziałek, środa, piątek – g. 9.00; wtorek – g. 1000; czwartek – g. 18.30;

Liverpool, niedziela, g. 13.00, piątek g. 18.30: St. Patrick Church, Park Place,                                                                  Liverpool, L8 5UX

Warrington, niedziela, g. 15.30: St Stephen, First Martyr Church, 101 Sandy Ln,                                                    Warrington WA2 9HS  (parking za kościołem)

Przypominam i bardzo proszę o przychodzenie w maseczkach. Jest to zalecenie władz kościelnych. Niezastosowanie się do wymogów może skutkować zamknięciem kościoła dla Naszej Wspólnoty. Aby brać udział w liturgii Mszy Świętej należy się zapisać na przygotowanym formularzy na stronie internetowej, gdzie podajemy nazwisko i imię, numer telefonu oraz ilość osób. Informacje są przechowywane przez trzy tygodnie. Prosimy o wcześniejsze przyjście do kościoła, gdyż – wedle wskazań – porządkowi mają nam wskazać miejsce.   

            PROSIMY WOLONTARIUSZY O POMOC W SPRZĄTANIU KOŚCIOŁA PO MSZY ŚWIĘTEJ

INTENCJE MSZALNE 11-18.10..2020

Niedziela, 11.10

 1. g. 18.00: śp. Czesław Surowiak
 2. g. 10.00: śp. Jadwiga & Marcin Sowiński
 3. g. 13.00: śp. Adam w 3 rocznicę śmierci
 4. g. 15.30: śp. ks. kan. Stefan Tokarz

Poniedziałek: śp. Zbigniew Kucmierz

Wtorek: MSZA 10.00: śp. Damian Wiśniewski, zmarły 16.10 w Polsce

Środa: śp. Joanna Cliffe, 8 rocznica śmierci

Czwartek: o światło Ducha Świętego dla Tomka i Martyny prosząc o podjęcie

                   właściwej decyzji na przyszłość

Piątek: N.: dziękczynna za dar życia Anny Gazda z okazji 77 rocznicy urodzin 

            L.: za parafię

Niedziela, 11.10 – II taca na utrzymanie Biura Centralnego PMK w Londynie (2 koszyk z napisem PMK)

 1. g. 18.00: dziękczynna za dar życia Grzegorza Marcol z okazji 58 r. urodzin
 2. g. 10.00:
 3. g. 13.00: w intencji Bogu wiadomej
 4. g. 15.30: śp. Łucja Przybyła

INTENCJE MSZALNE: zachęcam do zamawiania intencji Mszy Świętej, które są sprawowane każdego dnia w naszych kościołach!

WYPOMINKI – już za trzy tygodnie przypada miesiąc LISTOPAD – CZAS MODLITWY ZA ZMARŁYCH. Kartki wypominkowe wyłożone na stoliku. Proszę o wypisanie kościoła, gdzie mają być odczytane.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

PRZYNALEŻNOŚĆ DO POLSKIEJ PARAFII

Każdy wierzący katolik należy do jakiejś parafii. Polacy przybywający do Anglii tracą oficjalną przynależność do swojej rodzinnej parafii w Polsce. W Anglii stają się członkami Lokalnej Polskiej Misji Katolickiej po wcześniejszym zapisie . Tę przynależność do LPMK wypada oficjalnie potwierdzić poprzez wypełnienie formularza „zapis do parafii” – dostępny u księdza.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA: Narzeczeni, którzy przebywają na terenie Anglii lub Walii ponad pół roku, mają obowiązek spisania dokumentów ślubnych tutaj na miejscu bo tutaj jest ich aktualna parafia.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI –  proszę o indywidualny kontakt

SAKRAMENT CHRZTU SWIĘTEGO – proszę o przyjście z aktem urodzenia dziecka

SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA – zazwyczaj przed Mszą Świętą

SAKRAMENT BIERZMOWANIA – osoby zainteresowane proszę o kontakt

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2021 – rodziny zainteresowane otrzymały stosowne informacje. Zapisy zakończone 

SPRAWY FINANSOWE

Drodzy Parafianie, nasza parafia utrzymuje się głównie ze zbieranej tacy w czasie niedzielnej Mszy Świętej. Czy finansowo przetrwamy zależy tylko i wyłącznie od Was Drodzy Parafianie. Z tej też racji zachęcam i przypominam, że każdy może wspierać naszą Wspólnotę Parafialną przez składanie dobrowolnej ofiary do puszki w kościele, czy też za pomocą przelewu bankowego lub paypal. Poniżej podaję numery konta – jeśli ktoś zechce zatroszczyć się o finansowe przetrwanie Naszej Parafii.

DANE BANKOWE WSPÓLNOTY:

PCM NORTHWICH I WARRINGTON: SORT CODE: 30-94-57, ACCOUNT NUMBER: 00622172

PCM  LIVERPOOL:  SORT CODE:30-94-57, ACCOUNT NUMBER: 00621397

Ps. Bardzo proszę, jeśli przekazuje ofiarę za Msze Świętą (intencje) to proszę wpisać cel: ofiara lub intencja. W innym przypadku proszę wpisać: taca, składka, gift aid. To ułatwi przygotowanie parafialnego rozliczenia.  Wpłacając przez paypal (proszę dopisać czy ofiara jest dla Northwich czy Liverpool).

            Wszystkim osobom, które wspierają finansowo naszą Wspólnotę parafialną składam serdeczne Bóg zapłać.

INICJATYWY I GRUPY działające w parafii:

MĘŻCZYŹNI św. JÓZEFA – GRUPA FORMACYJNA DLA MĘŻCZYZN

KOŚCIÓŁ DOMOWY – formacyjne spotkania dla rodzin

ŹYWY RÓŻANIEC – w I niedzielę miesiąca wymiana i wspólna modlitwa

BETANIA – WSPÓLNOTA MODLITEWNA w Warrington Odnowy w Duchu Świętym. Kilka osób udziela się na rzecz ubogich i bezdomnych. Wspólnota otwarta na wszystkich, którzy pragną rozwijać w sobie ducha modlitwy.  

ZESPÓŁ MUZYCZNY DOROŚLI  oraz Dzieci (próby piatki po Mszy świętej).

KREDKAMI DO NIEBA: Spotkania artystyczno-duchowe. Spotkania oparte o Ewangelię z niedzieli, czytamy, rozmawiamy i rysujemy wycinamy i wyklejamy prace, które następnie prezentujemy w niedzielę na Mszy Świętej. Spotkania prowadza panie Małgorzata Dzedzyk i Beata Filipiak

NEW PASTORAL NET.net

NewPastoral.net to kompletny zestaw narzędzi do inicjowania i prowadzenia spotkań małych grup domowych w parafiach. Wystarczy zaprosić do siebie kilka osób (przyjaciół, sąsiadów, znajomych), a NewPastoral dostarczy wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia udanych spotkań. Kawa, herbata czy coś słodkiego z pewnością nie popsują nastroju. Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się ze strona: https://newpastoral.net/

AKCJA CHARYTATYWNA  – członkowie tej grupy wspierają bezdomnych i biednych na ulicach miasta w soboty

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i radości.

Szczęść Boże ks. Grzegorz