DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 stycznia 2020

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.
  2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.
  3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  4. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.
  5. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

W tym tygodniu patronują nam:

21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

MSZE ŚWIĘTE:

19.01.2020 – II NIEDZIELA ZWYKŁA

• N.,        g. 10.00: śp. Rozalia i Józef Grobel
  • L.,        g. 13.00: śp. Leona Benikas
  • W.,       g. 15.30: z okazji dnia Babci i Dziadka o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla babci Józi, Marysi, Grażyny oraz dziadków Antoniego i Mariana

MSZE ŚWIĘTE W NORTHWICH:

• 20.01. Poniedziałek, godz. 10.30
  • 23.01. Czwartek, godz. 10.30
  • 24.01 Piątek,
  • N., g. 10.30 Adoracja, 11.00 Msza Święta
  • L., g. 18.30 śp. Teresa Szewczyk intencja od rodziny Wójcik

25/26.01.2020 – III NIEDZIELA ZWYKŁA

• N.,        g. 18.00
  • N.,        g. 10.00: śp. Józefa i Jan Kozieńscy oraz zmarłych z rodziny
  • L.,        g. 13.00: g. 13.00: w intencji Iwony i Jej rodziny upraszając wszelkie potrzebne łaski
  • W.,       g. 15.30: o szczęśliwe rozwiązanie

Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego a w numerze ciekawe artykuły o ekumenizmie i jedności chrześcijan; o szkolnictwie; o potrzebie adoracji Najświętszego Sakramentu; o pokoju serca; o polskim katolicyzmie; o dronach zabójcach; o alternatywie dla zastrzyków. zapraszamy do lektury

Solenizantom i Jubilatom oraz Gościom składam najserdeczniejsze życzenia

Wersja elektroniczna biuletynu parafialnego gotowa do pobrania i wydrukowania jest udostępniana na początku każdego miesiąca.

styczen2020
Pobierz Biuletyn: