PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 lipca 2020

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
  2. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.
  3. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, zainteresowanych proszę o kontakt

Transmisje Mszy Świętych z kościoła w Northwich (05.07 – 12.07):

pon, czwartek, sobota: godzina 9.00

środa: godzina 18.30; piątek: godzina 9.00

Niedziela: godzina 10.00

INTENCJE MSZALNE: (05-12.07):

Niedziela, 05.07: w intencji Drogich Jubilatów Arkadiusza i Marioli z okazji 10 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego

MP: w intencji mamy Marysi z okazji urodzin

Poniedziałek: za wstawiennictwem św. Ojca Pio o szczęśliwy przebieg operacji i łaskę zdrowia dla Antoniego Leki

Wtorek: dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Ireny Klis

Środa: o Boże błogosławieństwo w okresie poprzedzającym zawarcie związku małżeńskiego dla Katarzyny i Michała oraz łaskę zdrowia dla całej

Czwartek: o łaskę wytrwania w kapłaństwie ks. Marka Wojcikowskiego

Piątek: g. 9.00 w dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Doroty Leki w 53 rocznicę urodzin

1. 18.30: śp. Stanisław Piątkowski, 10 rocznica śmierci

Sobota: o wypełnienie woli Bożej i uproszenie wszelkich łask dla Amelki i Marty

Niedziela, 12.07:

N.: g. 10.00: śp. Jan Chodnicki z okazji urodzin i imienin; śp. Jacek Drozdal z okazji urodzin

L.:

W.:

zachęcam do zamawiania intencji Mszy Świętej, które są sprawowane każdego dnia w kościele w Northwich.

SPRAWY FINANSOWE

Drodzy Parafianie, nasza parafia utrzymuje się głównie ze zbieranej tacy w czasie niedzielnej Mszy Świętej. Teraz takiej możliwości nie ma. Rok 2020 liczy 53 tygodnie przez ten czas musimy się utrzymać. Czy finansowo przetrwamy zależy tylko i wyłącznie od Was Drodzy Parafianie. Z tej też racji zachęcam i przypominam, że każdy może wspierać naszą Wspólnotę Parafialną przez składanie dobrowolnej ofiary do puszki w kościele, czy też za pomocą przelewu bankowego lub paypal. Poniżej podaję numery konta – jeśli ktoś zechce zatroszczyć się o finansowe przetrwanie Naszej Parafii.

DANE BANKOWE WSPÓLNOTY:

PCM NORTHWICH I WARRINGTON:

SORT CODE: 30-94-57, ACCOUNT NUMBER: 00622172

DANE BANKOWE WSPÓLNOTY: PCM  LIVERPOOL:

SORT CODE:30-94-57, ACCOUNT NUMBER: 00621397

Ps. Bardzo proszę, jeśli przekazuje ofiarę za Msze Świętą (intencje) to proszę wpisać cel: ofiara lub intencja. W innym przypadku proszę wpisać: taca, składka, gift aid. To ułatwi przygotowanie parafialnego rozliczenia.  Wpłacając przez paypal (proszę dopisać czy ofiara jest dla Northwich czy Liverpool).

Wszystkim osobom, które w tym trudnym czasie wsparli finansowo naszą Wspólnotę parafialną składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuje za zrozumienie i wszelkie wyrazy życzliwości w tych chwilach.

Sakrament Pokuty i Pojednania umawiamy się indywidualnie.

Zachęcam do zapoznania się w jakich okolicznościach i warunkach możemy uzyskiwać odpust zupełny lub cząstkowy.

Niech Pan błogosławi ks. Grzegorz, proboszcz

Wersja elektroniczna biuletynu parafialnego gotowa do pobrania i wydrukowania jest udostępniana na początku każdego miesiąca.

Pobierz Biuletyn: