PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 19 maja 2019

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
  2. W tym tygodniu ze względu na święcenia kapłańskie nie będzie Mszy św. podczas tygodnia.
  3. Uroczystość święceń kapłańskich w naszym zgromadzeniu zakonnym odbędą się 21 maja w Poznaniu. Modlitewnej pamięci parafian polecam tegorocznych kandydatów do kapłaństwa. Można jeszcze złożyć intencje mszalne do odprawienia przez nowo wyświęconych kapłanów. Z tego względu nie będzie Mszy św. podczas tygodnia.
  4. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża.
  5. Jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego a w nim Jean Vanier – żołnierz, który oddał życie niepełnosprawnym oraz miesięczniki: Anioł Stróż i Różaniec.
  6. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• • 24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

Wersja elektroniczna biuletynu parafialnego gotowa do pobrania i wydrukowania jest udostępniana na początku każdego miesiąca.

Maj-
Pobierz Biuletyn: