NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 5 kwietnia 2020

Zgodnie z zarządzeniem WŁADZ KOŚCIELNYCH od dzisiaj nie będzie Mszy Świętej z udziałem wiernych. Z tej też racji korzystamy z innych środków komunikacji. Zapraszam Was Drodzy Rodacy do modlitwy online za pomocą facebook (nick: Parafia Liverpool/Northwich-Warrington). Transmisje odbywają się z kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Northwich.

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.

2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego okresu.

3. Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne.

4. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny.

5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim.
6. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa.

PROGRAM DUSZPASTERSKI – ONLINE (facebook parafialny):

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ, 05 kwietnia 2020
godz. 11.00: Adoracja Najświętszego Sakramentu
godz. 11.30: Msza Święta bez udziału wiernych (transmisja online)

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA, 06-08.04
godz. 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu + nabożeństwo
godz. 18.30 – Msza Święta bez udziału wiernych (transmisja online)

TRIDUUM PASCHALNE
WIELKI CZWARTEK
godz. 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu + nabożeństwo
godz. 18.30 – Msza Wieczerzy Pańskiej
WIELKI PIĄTEK
godz. 15.00 – LITURGIA WIELKOPIĄTKOWA
SOBOTA, 11 kwietnia 2020
godz. 12.00 – Adoracja + błogosławieństw pokarmów Wielkanocnych

Pozostałe informacje w tygodniu
INTENCJE MSZALNE:
Niedziela, 05.04: z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog. dla Antosia z okazji 10 r. urodzin
Poniedziałek, 06.04: śp. Krzysztof zmarły w Polsce
Wtorek, 07.04: w intencji Romana o powrót do zdrowia
Środa, 08.04: o Boże błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski, szczęśliwe rozwiązanie
dla żony Ewy
Czwartek, 09.04 sp. Jan Utzig & śp. Piotr Utzig
W tym trudnym czasie zachęcam do zamawiania intencji Mszy Świętej, które są sprawowane każdego dnia w kościele w Northwich.

SPRAWY FINANSOWE
Drodzy Parafianie, nie trzeba nikomu przypominać, że parafia utrzymuje się głównie ze zbieranej tacy w czasie niedzielnej Mszy Świętej. Teraz takiej możliwości nie ma. Rok 2020 liczy 53 tygodnie przez ten czas musimy się utrzymać. Czy finansowo przetrwamy zależy tylko i wyłącznie od Was Drodzy Parafianie. Księża nie mogą podejmować żadnej innej pracy zarobkowej. Z tej też racji zachęcam i przypominam, że każdy może wspierać naszą Wspólnotę Parafialną przez składanie dobrowolnej ofiary do puszki w kościele, czy też za pomocą przelewu bankowego. Poniżej podaję numery konta – jeśli ktoś zechce zatroszczyć się o finansowe przetrwanie Naszej Parafii.
DANE BANKOWE WSPÓLNOTY NORTHWICH I WARRINGTON:
SORT CODE: 30-94-57, ACCOUNT NUMBER: 00622172
DANE BANKOWE WSPÓLNOTY LIVERPOOL:
SORT CODE:30-94-57, ACCOUNT NUMBER: 00621397

Ps. Bardzo proszę, jeśli przekazuje ofiarę za Msze Świętą (intencje) to proszę wpisać cel: ofiara lub intencja. W innym przypadku proszę wpisać: taca, składka, gift aid, jałmużna wielkoposta. To ułatwi przygotowanie parafialnego rozliczenia.
Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary w minionym tygodniu.

Sakrament Pokuty i Pojednania umawiamy się indywidualnie.
W tym trudnym czasie zachęcam do zapoznania się w jakich okolicznościach i warunkach możemy uzyskiwać odpust zupełny lub cząstkowy.
Niech pan błogosławi ks. Grzegorz, proboszcz

Wersja elektroniczna biuletynu parafialnego gotowa do pobrania i wydrukowania jest udostępniana na początku każdego miesiąca.

Marzec2020
Pobierz Biuletyn: