DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSU – 17 marca 2019

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej do puszki będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
  3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
  4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w Northwich w piątki o godz. 10.30 i w Liverpool w czwartki o godz. 18.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę w Northwich o godz. 9.40 i w Warrington o godz. 15.10. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
  5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 6 kwietnia. Nauki wygłosi dla nas ks. Andrzej Sowowski SChr. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest w biuletynie i na stronie internetowej.
  6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msza Święta w Northwich o godz. 10.30.
  7. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej u Bartka oraz na stronie internetowej parafi.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego a w nim artykuł o św. Józefie i kontynuacja Drogi Krzyżowej.
  9. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• • 19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.

Wersja elektroniczna biuletynu parafialnego gotowa do pobrania i wydrukowania jest udostępniana na początku każdego miesiąca.

Wielki-Post
Pobierz Biuletyn: